A- A A+

Uroczystości patriotyczne w Świnkach

Administrator

21 września w lesie przy Świnkach odbyły się uroczystości patriotyczne upamiętniające potyczkę zbrojną (bitwę) oddziałów majora "Zapory" z odziałami UB dowodzonymi przez oficera sowieckiego. Obecny był przedstawiciel IPN z Lublina, środowiska kombatanckie, osoby zaangażowane w oddziale mjr. "Zapory", osoby upamiętniające czyny zbrojne oddziału, przedstawiciele rodziny partyzantów, przedstawiciele władz samorządowych, chór parafialny i młodzież szkolna. Po odsłonięci pomnika w miejscu poległego Edwarda K. ps. "Sokół", we Mszy św. modlono się w intencji poległych, którzy walczyli w obronie wolności naszej Ojczyzny oraz poległych i zmarłych żołnierzy z odziału "Zapory". Po Mszy św. uczestnicy wysłuchali wspomnień żyjącego żołnierza, walczącego w wymienionym oddziale. Uroczystości zakończyły się wystąpienie artystycznym dzieci i młodzieży oraz poczęstunkiem przygotowanym przez burmistrza UM w Modliborzycach.

Zdjęci: Iwona M.

Adres Parafii:

Parafia Rzym. - Kat.

pw.Św.Stanisława B i M

23-310 Modliborzyce

ul. Armii Krajowej 11

tel.15/871 50 12

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej

Kraśnik O.Modliborzyce

15 8717 1123 2010 1000 2466 0001