Uroczystości patriotyczne w Świnkach

21 września w lesie przy Świnkach odbyły się uroczystości patriotyczne upamiętniające potyczkę zbrojną (bitwę) oddziałów majora "Zapory" z odziałami UB dowodzonymi przez oficera sowieckiego. Obecny był przedstawiciel IPN z Lublina, środowiska kombatanckie, osoby zaangażowane w oddziale mjr. "Zapory", osoby upamiętniające czyny zbrojne oddziału, przedstawiciele rodziny partyzantów, przedstawiciele władz samorządowych, chór parafialny i młodzież szkolna. Po odsłonięci pomnika w miejscu poległego Edwarda K. ps. "Sokół", we Mszy św. modlono się w intencji poległych, którzy walczyli w obronie wolności naszej Ojczyzny oraz poległych i zmarłych żołnierzy z odziału "Zapory". Po Mszy św. uczestnicy wysłuchali wspomnień żyjącego żołnierza, walczącego w wymienionym oddziale. Uroczystości zakończyły się wystąpienie artystycznym dzieci i młodzieży oraz poczęstunkiem przygotowanym przez burmistrza UM w Modliborzycach.

Zdjęci: Iwona M.

Piesza pielgrzymka Modliborzyce - Janów

Dnia 8 września (wzorem lat ubiegłych) wyruszyła z pod kościoła w Modliborzycach do Sankuarium w Janowie Lubelskim piesza pielgrzymka. W tym roku w pielgrzymce uczęstniczyło 61 osób. Pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej sumie odpustowej ku czci NMP.

Dziękujemy pielgrzymom za ich trud i modlitwę w intencji naszej parafii.

Rocznica bombardowania Modliborzyc w 1939 r.

Dnia 8 września br. z inicjatywy Burmistrza i UM Modliborzyce obchodzilismy 80 rocznicę bombardowania Modliborzyc w 1939 r. przez lotnictwo niemieckie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym, w czasie której wszyscy zgromadzeni modlili się w intencji ofiar bombardowań oraz za wszystkich poległych i zamordowanych w czasie II wojny światowej (szczególnie z naszych terenów). Po Mszy św. nastąpił przemarsz na rynek Modliborzyc, gdzie przed pomnikiem ofiar II wojny światowej odczytano Apel Poległych oraz złożono kwiaty przed pomnikiem. Uroczystości zakończył występ dzieci i młodzieży.

Zdjęcia: Iwona M.