A- A A+

Piesza pielgrzymka Modliborzyce - Janów

Administrator

Dnia 8 września (wzorem lat ubiegłych) wyruszyła z pod kościoła w Modliborzycach do Sankuarium w Janowie Lubelskim piesza pielgrzymka. W tym roku w pielgrzymce uczęstniczyło 61 osób. Pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej sumie odpustowej ku czci NMP.

Dziękujemy pielgrzymom za ich trud i modlitwę w intencji naszej parafii.

 

Rocznica bombardowania Modliborzyc w 1939 r.

Administrator

Dnia 8 września br. z inicjatywy Burmistrza i UM Modliborzyce obchodzilismy 80 rocznicę bombardowania Modliborzyc w 1939 r. przez lotnictwo niemieckie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym, w czasie której wszyscy zgromadzeni modlili się w intencji ofiar bombardowań oraz za wszystkich poległych i zamordowanych w czasie II wojny światowej (szczególnie z naszych terenów). Po Mszy św. nastąpił przemarsz na rynek Modliborzyc, gdzie przed pomnikiem ofiar II wojny światowej odczytano Apel Poległych oraz złożono kwiaty przed pomnikiem. Uroczystości zakończył występ dzieci i młodzieży.

Zdjęcia: Iwona M.

Renowacja sklepienia kościoła cd.

Administrator

Trwa dalsza renowacja prezbiterium naszej świątyni. w tym roku zostanie dokończona renowacja sklepienia prezbiterium oraz zostanie dokonana renowacja ścian tarczowych prezbiterium. Dodatkowo zostały wymienione górne okna prezbiterium (5 sztuk). Prace zostaną zakończone pod koniec października br. Renowacja jest prowadzona przy współfinansowaniu z Ministerstwa Kultury.

 

Adres Parafii:

Parafia Rzym. - Kat.

pw.Św.Stanisława B i M

23-310 Modliborzyce

ul. Armii Krajowej 11

tel.15/871 50 12

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej

Kraśnik O.Modliborzyce

15 8717 1123 2010 1000 2466 0001