Piesza pielgrzymka Modliborzyce - Janów

Dnia 8 września (wzorem lat ubiegłych) wyruszyła z pod kościoła w Modliborzycach do Sankuarium w Janowie Lubelskim piesza pielgrzymka. W tym roku w pielgrzymce uczęstniczyło 61 osób. Pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej sumie odpustowej ku czci NMP.

Dziękujemy pielgrzymom za ich trud i modlitwę w intencji naszej parafii.

Rocznica bombardowania Modliborzyc w 1939 r.

Dnia 8 września br. z inicjatywy Burmistrza i UM Modliborzyce obchodzilismy 80 rocznicę bombardowania Modliborzyc w 1939 r. przez lotnictwo niemieckie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym, w czasie której wszyscy zgromadzeni modlili się w intencji ofiar bombardowań oraz za wszystkich poległych i zamordowanych w czasie II wojny światowej (szczególnie z naszych terenów). Po Mszy św. nastąpił przemarsz na rynek Modliborzyc, gdzie przed pomnikiem ofiar II wojny światowej odczytano Apel Poległych oraz złożono kwiaty przed pomnikiem. Uroczystości zakończył występ dzieci i młodzieży.

Zdjęcia: Iwona M.

Renowacja sklepienia kościoła cd.

Trwa dalsza renowacja prezbiterium naszej świątyni. w tym roku zostanie dokończona renowacja sklepienia prezbiterium oraz zostanie dokonana renowacja ścian tarczowych prezbiterium. Dodatkowo zostały wymienione górne okna prezbiterium (5 sztuk). Prace zostaną zakończone pod koniec października br. Renowacja jest prowadzona przy współfinansowaniu z Ministerstwa Kultury.