Dekanalny Dzień Małżeństw 2019 r. w Modliborzycach

27 pażdziernika w Modliborzycach obchodziliśmy Dekanalny Dzień Małżeństw organizowany przez woluntariuszy Centrum Pomocy Rodzinie i dekanalnego duszpasterza ks.proboszcza Marka Danka. Mszę św. odprawił i wygłosił okolicznościową homilię dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin ks. Tomasz Cuber wskazując na wartości rodziny chrześcijańskiej, nierozerwalność sakramentalnego małżeństwa, potrzeby towarzyszenia rodziców we wzrastaniu dzieci. Podczas Eucharystii  miało miejsce wzruszające, indywidualne błogosławieństwo zgromadzonych małżeństw z dziećmi.

W miejscowej szkole, dzięki życzliwości dyrekcji odbyła się dalsza część spotkania .W konferencji „Małżeństwo drogą do świętości”,  prowadzonej przez państwa Stanisława i Jadwigę Zynwalów z parafii Rudnik-Stróża uczestniczyło łącznie około 60 osób. W prelekcji przewijało się przesłanie, że „ miłość, to dar z siebie dla drugiej osoby”. Przygotowano dla przybyłych par z całego dekanatu poczęstunek a spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie.  Słowa podziękowania wyraził również dziekan dekanatu  ks. kan. Krzysztof Woźniak

Opracowała: Iwona S.