Spotkanie Katolickiego Centrum P. R. w Modliborzycach

W dniu 10 grudnia 2018 roku odbyło się spotkanie Dekanalnego Centrum Pomocy Rodzinie
w Modliborzycach.

Woluntariusze z poszczególnych parafii dekanatu modliborzyckiego wraz ze swoimi duszpasterzami zgromadzili się na Mszy świętej. Podczas Eucharystii ks. dr Tomasz Cuber – Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej wygłosił kazanie, w którym odniósł się do przeżywania zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w prawdziwie rodzinnej atmosferze. Dalsza część spotkania miała miejsce na plebanii, podczas którego podsumowano dotychczasową działalność DCPR. Ksiądz Dyrektor nakreślił kierunki dalszej działalności i potrzebę przypominania wiernym możliwości korzystania z pewnych form pomocy rodzinie. W spotkaniu uczestniczyło 20 osób, w tym świeccy i kapłani, na czele z opiekunem duchowym ks. Markiem Dankiem i dziekanem dekanatu ks. Krzysztofem Woźniakiem oraz proboszczowie parafii przybyłych delegacji.

Opracowała: Iwona S.