Dekanalny Dzień Małżeństw

„Spośród wielu dróg, jakimi podąża człowiek, rodzina jest drogą pierwszą, jedyną i niepowtarzalną., tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek.” – mówił Jan Paweł II.

Rodzinę, jako szczególną wspólnotę, kolebkę życia i miłości należy otaczać specjalną troską.

W dniu 16 września 2017 roku na terenie parafii Potok Wielki, w Zespole Szkół Rolniczych w Potoczku odbył II Dekanalny Dzień Małżeństw zorganizowany przez Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie dek. Modliborzyce. Na zaproszenie odpowiedziało kilkanaście par. Prelekcje poprowadził gość z Krakowa, pan Mirosław Strumiński, zaangażowany w Fundacji Homo Homini im. Karola de Foucauld, w Duszpasterstwie Rodzin, min. w akcję „ Stop seksualizacji naszych dzieci”. Motywem przewodnim konferencji był „Dialog w miłości”. Spotkanie wieńczyła Eucharystia będąca wyrazem wdzięczności Bogu za dar małżeństwa i potomstwo. Mszę Św. sprawował ks. dr Tomasz Cuber, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin i Małżeństw w Sandomierzu, który wygłosił okolicznościową homilię oraz ks. Marek Danek, duszpasterz dekanalnego KCPR. Łzy wzruszenia zakręciły się w oku przy odnawianej przysiędze ślubu i błogosławieństwie małżonków.Dziękujemy małżonkom za przybycie i wspólną modlitwę,organizatorom za przygotowanie spotkania.
Opracowała:I.S.