A- A A+

Refleksje z Bożego Narodzenia

Administrator

Kiedy zasiedliśmy do świątecznego obiadu i zapadła cisza w czasie spożywania posiłku, spojrzałam na zgromadzonych przy stole. Byli przy nim dawno  nie widzeni  wujowie i stryjkowie.    Od dłuższego czasu, przy stole, wspólnie, wszyscy razem. Te święta to jednak takie rodzinne są. To nie slogan. To prawda.

I tak sobie wspomniałam ten czas poprzedzający tę obecną chwilę.

Witryny sklepowe już od dłuższego czasu absorbowały nam umysł - święta blisko - zapraszamy na zakupy. I ulegliśmy szałowi zakupów. Potem wspólna praca w kuchni. Te święta zjednoczyły nas wszystkich. Każdy miał swoją pracę. Każdy pomagał. Stworzyliśmy taką -„kuchenną wspólnotę”.

To, na co wszyscy czekali, to wspólne ubieranie choinki. Dziś kiedy jestem starsza, to rozumiem dlaczego to takie ważne.

Choinka to drzewo życia. Gwiazda Betlejemska na jej szczycie, ta, która prowadziła Mędrców do Jezusa. Ozdoby choinkowe. Prezenty.

 I spostrzegliśmy, że wszystko jest gotowe oprócz naszej duszy. On się narodził w Betlejemskim  żłobie, ale czy narodziny  się we mnie i dla mnie?I wtedy, kiedy tato zakładał ową gwiazdę zapytałam głośno: co tak naprawdę jest  istotą? Czy o Nim nie zapomnieliśmy? Czy nie stał się mało ważny. Takimi dostatkiem.

Te święta jednoczą nas ze sobą. Przebaczamy sobie. Darujemy urazy. Po co to czynimy?

Wpisała: MB.

Adres Parafii:

Parafia Rzym. - Kat.

pw.Św.Stanisława B i M

23-310 Modliborzyce

ul. Armii Krajowej 11

tel.15/871 50 12

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej

Kraśnik O.Modliborzyce

15 8717 1123 2010 1000 2466 0001