A- A A+

Spotkanie animatorów diecezjalnych w Krakowie

Dnia 29 lutego 2020 r. odbyło się spotkanie animatorów diecezjalnych z ks. bp Damianem Muskusem, animatorką krajową p. Ewą Nosiadek i o. Waldemarem Sojką w Kolegium Zakonu Pijarów w Krakowie - Rakowicach.

Rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył o. Waldemar Sojka z udziałem miejscowych kapłanów.

Spotkanie dotyczyło przygotowań do obchodów Jubileuszu XXV-lecia powstania Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odbędą się 12-13-14 czerwca w Krakowie. Każdy z animatorów przedstawił swoją propozycję dotyczącą programu obchodów, które skorygował i zatwierdził ks. bp Damian Muskus. Pani Ewa Nosiadek zachęciła wszystkie Wspólnoty do uczestnictwa w Marszu Życia, który będzie miał miejsce 22 marca w Warszawie.

Również 29 lutego p. Ewa Nosiadek wystosowała list do Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Abp Stanisława Gądeckiego w imieniu animatorów diecezjalnych Wspólnot dla Intronizacji NSPJ z gorącą prośbą do władz kościelnych o podjęcie pokuty narodowej wobec obecnej sytuacji w Polsce i świecie.

List został podpisany przez animatorów 21 diecezji.

Adres Parafii:

Parafia Rzym. - Kat.

pw.Św.Stanisława B i M

23-310 Modliborzyce

ul. Armii Krajowej 11

tel.15/871 50 12

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej

Kraśnik O.Modliborzyce

15 8717 1123 2010 1000 2466 0001