A- A A+

Czuwanie modlitewne Wspólnot dla intronizacji NSPJ

Czuwanie nocne Wspólnot dla Intronizacji NSPJ w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej rozpoczęło się o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim, który poprowadził JE.ks. bp Damian Muskus- duszpasterz Wspólnot. Powiedział: wśród wielu pielgrzymów stanęli do Apelu parlamentarzyści a także członkowie Wspólnot, którzy swoim zaangażowaniem dają świadectwo miłości do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ta miłość przekłada się na życie osobiste, rodzinne i społeczne. Włączający się w Dzieło Intronizacji na pierwszym miejscu stawiają Jezusa. Z miłości do Niego pragną żyć zgodnie z prawem Bożym, postanawiają skutecznie walczyć z własnym grzechem, aby Bóg mógł królować w ich życiu. Przybyli do tronu Matki Bożej, by wsłuchać się w bicie Jej Niepokalanego Serca. Prosimy Maryjo, by chrześcijanie wpatrzeni w Twoje oblicze nigdy nie zapominali, że imieniem Boga jest Miłość. Przychodzimy prosząc Cię Matko o pokój, pojednanie, o mądrość dla odpowiedzialnych za losy naszej   Ojczyzny. Ucz nas jak łączyć a nie dzielić, jak budować a nie burzyć, by łagodzić napięcia. Maryjo, prowadź nas do tych, którzy wciąż jeszcze nie znają miłości Twojego Syna. Oddajemy Ci chorych,cierpiących, odrzuconych i słabych. Nie pozwól, by świat o nich zapomniał. Również nasze serca składamy w Twoje ręce, bo Ty je znasz i wiesz jak je chronić. Zakończył słowami: Maryjo, Królowo Polski, jesteśmy, pamiętamy, czuwamy. Na Jasną Górę przybyli oo. redemptoryści, którzy prowadzą rekolekcje dla Wspólnot: o. Waldemar Sojka i o. Andrzej Zając, animatorzy diecezjalni, z diecezji sandomierskiej p. Ewa Rokoszewska, czuwanie modlitewne poprowadziła:

  1. Bogumiła Kraszewska. Z diecezji sandomierskiej pielgrzymowało ok. 300 osób. Jak co roku na czuwaniu odmówiliśmy Różaniec św. z rozważaniami wybranymi z tekstów kard. Stefana Wyszyńskiego, za Ojczyznę, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i rozważania Drogi Krzyżowej zaczerpnięte z myśli św. Jana Pawła II.

Mszy św. o godz. 24.00 przewodniczył ks.bp Damian Muskus w koncelebrze z przybyłymi kapłanami. Kierując do pątników słowo Boże, mówił, że przez chrzest my również zostaliśmy włączeni do wspólnoty Jezusa. Wszystko co robimy, gesty, słowa, modlitwa, prace, radości uświadamiają nam, że my także zostaliśmy ofiarowani Panu.

Trzeba, by nasze życie mówiło, że spotkaliśmy Jezusa, byśmy mogli Go rozpoznać w rzeczach dużych i małych, zwłaszcza w ludziach, którzy mają poranioną twarz. 

Adres Parafii:

Parafia Rzym. - Kat.

pw.Św.Stanisława B i M

23-310 Modliborzyce

ul. Armii Krajowej 11

tel.15/871 50 12

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej

Kraśnik O.Modliborzyce

15 8717 1123 2010 1000 2466 0001