A- A A+

Czuwanie modlitewne 2019 na Św. Krzyżu

Bardzo liczny był udział Wspólnot dla Intronizacji NSPJ w czuwaniu modlitewnym na Świętym Krzyżu. Przybyli
z różnych stron Polski z proporcami, jako znakiem obecności, z pragnieniem,   aby modlić się za Ojczyznę, za naród polski. Przed rozpoczęciem p. Ewa Nosiadek krajowa moderatorka, założycielka Wspólnot powitała przybyłych pielgrzymów i powiedziała: Przybyliście tu na Boże wezwanie,  myślę, że Pan Jezus czeka na was
z łaskami i obejmie was miłością. Czuwanie rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim, który poprowadził ks. bp Edward Frankowski. Kierując do nas słowo mówił: Jesteśmy na wzgórzu zwycięstwa Panie Jezu, żebyś nas wzmocnił {przytaczam niedosłownie}, żebyśmy jako Polacy byli dumni ze stania pod krzyżem, aby z tego wynikło jak najwięcej dobra i aby była radość z miłosierdzia, które Bóg okazuje.

Modlił się: Matko pomóż nam, aby przez to Dzieło Intronizacji NSPJ, poprzez adorację ożywili tę gorącą miłość w sercach naszych kapłanów, młodzieży.. Ty Matko wiesz jak nas uczynić posłusznymi Jego dziećmi. Po Apelu Jasnogórskim trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której m.in. Wspólnota sejmowa prowadziła modlitwę za Ojczyznę. Mszy  św. o godz.23.00 przewodniczył ks. bp Henryk Tomasik z diecezji radomskiej w koncelebrze z kapłanami opiekunami wspólnot.

Mówił: Dzisiaj dziękujemy Jezusowi Chrystusowi za Wielki Piątek, za miłość bez miary, która objawia się
w tajemnicy krzyża. Krzyż, jako sakrament, znak Bożej łaski, jest światłem dla wszystkich będących w ciemnościach, nadzieją świata, krzyż stał się bramą do Bożego królestwa. Jest za co wynagradzać, przepraszać, za każdą niewierność Ojczyzny, za nasze grzechy. Po zakończonej Mszy św. było ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Potem wszystkie Wspólnoty włączyły się w modlitwę poprzez adorację Krzyża, Różaniec święty, Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Modlitwa wzbudza w nas pragnienie, aby gorliwie szukać Bożej mądrości, aby za Bożą łaską służyć Jemu
z czystej miłości, darmo, nie dla zapłaty.  

Adres Parafii:

Parafia Rzym. - Kat.

pw.Św.Stanisława B i M

23-310 Modliborzyce

ul. Armii Krajowej 11

tel.15/871 50 12

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej

Kraśnik O.Modliborzyce

15 8717 1123 2010 1000 2466 0001