A- A A+

Uroczystość Najświętszego Serca P. Jezusa

Na Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przybyły do Katedry w Sandomierzu Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa z całej diecezji, by się wspólnie modlić. Po adoracji Najświętszego Sakramentu rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył JE.Ks.Bp Edward Frankowski.
Na wstępie powiedział:''Cieszę się wami, jesteście najlepszymi przyjaciółmi Serca Jezusowego". W kazaniu mówił, że jest to święto wielkiej miłości Bożej, Jezus staje się pokarmem, byśmy Go mogli przyjmować i stawać się Nim. Swoją dobrocią,  miłością przekonać innych, szczególnie w swoich rodzinach. Miłość ma być u początku naszych działań, służyć innym, tworzyć dobry klimat. Mamy prosić o głęboką wiarę nie tylko dla siebie, ale i dla innych, żeby to życie nie było ospałe, gnuśne, bo w takim życiu szaleje szatan. Naszą powinnością jest przeciwstawiać się złu, nie być obojętnym, nie przyzwyczajać się do tego czym nas karmi dzisiejszy świat. Musimy występować w obronie rodziny, w obronie życia poczętego, nie dopuszczać, by złe ideologie zawładnęły umysłami ludzi, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Mamy wzajemnie się zachęcać do większej gorliwości. Gdy powstaje nowa Wspólnota, wtedy jest zwycięstwo miłości Chrystusowej. Wielka nadzieja jest w Wspólnotach dla Intronizacji NSPJ
Matka Boża w Fatimie powiedziała, żeby przygotować serca na królowanie Chrystusa.

  Dziękujemy Panu Jezusowi za łaskę i dar wspólnej modlitwy, która ma nas przemieniać i ubogacać.

Szczęść Boże.

Adres Parafii:

Parafia Rzym. - Kat.

pw.Św.Stanisława B i M

23-310 Modliborzyce

ul. Armii Krajowej 11

tel.15/871 50 12

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej

Kraśnik O.Modliborzyce

15 8717 1123 2010 1000 2466 0001