Spotkanie animatorów diecezjalnych w Krakowie

Dnia 29 lutego 2020 r. odbyło się spotkanie animatorów diecezjalnych z ks. bp Damianem Muskusem, animatorką krajową p. Ewą Nosiadek i o. Waldemarem Sojką w Kolegium Zakonu Pijarów w Krakowie - Rakowicach.

Rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył o. Waldemar Sojka z udziałem miejscowych kapłanów.

Spotkanie dotyczyło przygotowań do obchodów Jubileuszu XXV-lecia powstania Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odbędą się 12-13-14 czerwca w Krakowie. Każdy z animatorów przedstawił swoją propozycję dotyczącą programu obchodów, które skorygował i zatwierdził ks. bp Damian Muskus. Pani Ewa Nosiadek zachęciła wszystkie Wspólnoty do uczestnictwa w Marszu Życia, który będzie miał miejsce 22 marca w Warszawie.

Również 29 lutego p. Ewa Nosiadek wystosowała list do Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Abp Stanisława Gądeckiego w imieniu animatorów diecezjalnych Wspólnot dla Intronizacji NSPJ z gorącą prośbą do władz kościelnych o podjęcie pokuty narodowej wobec obecnej sytuacji w Polsce i świecie.

List został podpisany przez animatorów 21 diecezji.

Czuwanie modlitewne Wspólnot dla intronizacji NSPJ

Czuwanie nocne Wspólnot dla Intronizacji NSPJ w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej rozpoczęło się o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim, który poprowadził JE.ks. bp Damian Muskus- duszpasterz Wspólnot. Powiedział: wśród wielu pielgrzymów stanęli do Apelu parlamentarzyści a także członkowie Wspólnot, którzy swoim zaangażowaniem dają świadectwo miłości do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ta miłość przekłada się na życie osobiste, rodzinne i społeczne. Włączający się w Dzieło Intronizacji na pierwszym miejscu stawiają Jezusa. Z miłości do Niego pragną żyć zgodnie z prawem Bożym, postanawiają skutecznie walczyć z własnym grzechem, aby Bóg mógł królować w ich życiu. Przybyli do tronu Matki Bożej, by wsłuchać się w bicie Jej Niepokalanego Serca. Prosimy Maryjo, by chrześcijanie wpatrzeni w Twoje oblicze nigdy nie zapominali, że imieniem Boga jest Miłość. Przychodzimy prosząc Cię Matko o pokój, pojednanie, o mądrość dla odpowiedzialnych za losy naszej   Ojczyzny. Ucz nas jak łączyć a nie dzielić, jak budować a nie burzyć, by łagodzić napięcia. Maryjo, prowadź nas do tych, którzy wciąż jeszcze nie znają miłości Twojego Syna. Oddajemy Ci chorych,cierpiących, odrzuconych i słabych. Nie pozwól, by świat o nich zapomniał. Również nasze serca składamy w Twoje ręce, bo Ty je znasz i wiesz jak je chronić. Zakończył słowami: Maryjo, Królowo Polski, jesteśmy, pamiętamy, czuwamy. Na Jasną Górę przybyli oo. redemptoryści, którzy prowadzą rekolekcje dla Wspólnot: o. Waldemar Sojka i o. Andrzej Zając, animatorzy diecezjalni, z diecezji sandomierskiej p. Ewa Rokoszewska, czuwanie modlitewne poprowadziła:

1. Bogumiła Kraszewska. Z diecezji sandomierskiej pielgrzymowało ok. 300 osób. Jak co roku na czuwaniu odmówiliśmy Różaniec św. z rozważaniami wybranymi z tekstów kard. Stefana Wyszyńskiego, za Ojczyznę, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i rozważania Drogi Krzyżowej zaczerpnięte z myśli św. Jana Pawła II.

Mszy św. o godz. 24.00 przewodniczył ks.bp Damian Muskus w koncelebrze z przybyłymi kapłanami. Kierując do pątników słowo Boże, mówił, że przez chrzest my również zostaliśmy włączeni do wspólnoty Jezusa. Wszystko co robimy, gesty, słowa, modlitwa, prace, radości uświadamiają nam, że my także zostaliśmy ofiarowani Panu.

Trzeba, by nasze życie mówiło, że spotkaliśmy Jezusa, byśmy mogli Go rozpoznać w rzeczach dużych i małych, zwłaszcza w ludziach, którzy mają poranioną twarz.

Diecezjane rekolekcje Wspólnot dla Intronizacji 2019 r.

Diecezjalne rekolekcje dla Wspólnot dla Intronizacji NSPJ odbyły się 8-10 listopada w Domu Rekolekcyjnym
w Sandomierzu. Prowadził je O. Andrzej Zając CSsR i p. Ewa Nosiadek. Uczestniczyło w nich ok.60 osób.
W sobotę przybył też do nas Ks. Bp Edward Frankowski i przewodniczył Mszy św. W kazaniu powiedział, że do dobrego dzieła przyłożyliśmy umysł, ręce i serce, bo prowadzi do zwycięstwa Chrystusa i budowania Jego Królestwa. Obecny był także Ks. Stanisław Olszówka, który prosił nas o modlitwę za kapłanów i o to, abyśmy sami byli źródłami światła i zapalali innych. Rekolekcje były poświęcone rozważaniu tajemnic i przesłania płynących dla nas, członków Wspólnot z duchowości św. Józefa w związku z tym, że rok ten był poświęcony
św. Józefowi.

Jak mamy być zaangażowani w Dzieło Intronizacji możemy się uczyć od św. Józefa, bo uczy nas pokory,prostoty serca, wyciszenia, aby słyszeć co mówi do nas Bóg. Przed Najświętszym Sakramentem jest najlepsze do tego miejsce. Józef ufający bezgranicznie Bogu wykazuje posłuszeństwo wiary. Podobnie i my mamy dać się w tym Dziele prowadzić Bogu, bo Intronizacja jest Dziełem Bożym i na początku tego jest Bóg. Wspólnota ma możliwość naśladowania Józefa, adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie dziękować Mu za tę obecność,oddawać Mu swoje siły. To trwanie powoduje, że życie nabiera nowego wymiaru