A- A A+

Ogłoszenia duszpasterskie 9.02.2020 r.

Administrator

V Niedziela Zwykła

1.Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek przed kościołem dla chorych kapłanów diecezji Sandomierskiej.

2.11 lutego (wtorek) Światowy Dzień Chorego. O godz: 10.00 w kościele parafialnym Msza św. w intencji chorych i starszych. Na Mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Uwaga: do godnego przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych należy być w stanie łaski uświęcającej - bez grzechu ciężkiego.

3.Dziękujemy mieszkańcom Kolonii Zamek (nr 15 - 30) za sprzątanie naszej świątyni. W najbliższy piątek prosimy do sprzątania kościoła mieszkańców Kolonii Zamek (nr 30 - 45).

4.Wobec zmiejszającej się liczby powołań kapłańskich Kościół (także w Polsce) wprowadza funkcję Szafarza Nadzwyczajnego. Szafarz nadzwyczajny może roznosić Komunię św. do chorych i starszych oraz w szczególnych sytuacjach (np. święta) pomagać księżom w udzielaniu komunii św. w kościele. Z naszej parafii do funkcji Szafarza Nadzwyczajnego zostali poproszeni trzy osoby (wymienione w ogłoszeniach w kościele). W opini wielu są to osoby godne tej funkcji. Jeżeli ktoś miałby pewne zastrzeżenia prosimy o rozmowę z ks. proboszczem.

5.W najbliższy poniedziałek po Mszy św.o godz: 17.00 spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ w sali parafialnej.

6. Ogłoszenie dodatkowe:
Rem Energy oraz stowarzyszenie Błękitna Atmosfera zapraszają do GOK w Modliborzycach 10.02.2020 r o godz. 17.00 wszyskie osoby zainteresowane  zakładaniem paneli fotowoltanicznych z dotacją 5000 zł.

Adres Parafii:

Parafia Rzym. - Kat.

pw.Św.Stanisława B i M

23-310 Modliborzyce

ul. Armii Krajowej 11

tel.15/871 50 12

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej

Kraśnik O.Modliborzyce

15 8717 1123 2010 1000 2466 0001