Ogłoszenia duszpasterskie 1.12.2019 r.

I Niedziela Adwentu

1.Dzisiaj po sumie spotkanie z KŻR.

2.Rozpoczynamy dzisiaj Adwent. Czas szczególnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

3. Szczególnym znakiem naszego przygotowania jest udział we Mszy św. roratniej. W tym tygodniu roraty o godz: 7.00. Godzina 7.00 podyktowana jest, aby dzieci i młodzież mogły bezpośrednio po roratach przejść na naukę do szkoły. Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału.

4.W zakrystii są do nabycia świece wigilijne na nasz stół wigilijny. Nabywając świecę wspieramy dzieci
z najuboższych rodzin.

5.Na Mszach św. zostaną poświęcone opłatki. można je nabywać od osób rozprowadzających z Rady Parafialnej lub bezpośrednio w zakrystii.

6.Dzisiaj - jak słyszeliśmy z komumikatu KS. Bp. Ordynariusza - rozpoczynamy Kongres Eucharystyczny
w naszej Diecezji. Zachęcamy do włączenia się w Jego przebieg.

W nabliższy czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu 30 min. przed poranną i pierwszą Mszą św. popołudniową. Inne nabożeństwa bedą ogłaszane w niedzielę poprzedzającą. Zapraszamy do udziału.

7.Ci, którzy zapisali się na "Kalendazr Rolniczy 2020" mogą odebrać kalendarz w zakrystii. Cena 24 zł.

8.Intencja różancowa na m - c grudzień: Aby w każdym kraju podejmowano inicjatywy dla dobrej przyszłości ludzi młodych, zwłaszcza cierpiących.

9.We wtorek modlimy się w intencji Misji.

10.W przyszła niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

11.W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek przed kościołem na "Pomoc Kościołowi na Wschodzie".

12.W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, I -szy piątek i I - sza sobota miesiąca. W czwartek Msza św. o Chrystusie Najwyższym Kapłanie o godz: 17.00. W piątek spowiedź św. popołudniowa od godz: 16.30.
W sobotę Msza św. wotywna o godz: 17.00.

13. Dziękujemy mieszkańcom Lute (nr 31 - 45) za sprzątanie kościoła. W najbliższy piątek prosimy do sprzątania kościoła mieszkańców Lute (nr 46 - do końca).

14. W przyszłą niedzielę na sumie poświęcenie medalików dzieciom przystępującym w tym roku do I-szej komunii św.

15.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz: 16.30 spotkanie z Radą Parafialną.

17.W ubiegłym tygodniu zmarli w naszej parafii: Janusz Świątek z Modliborzyc.
Wieczny odpoczynek...

18. Ogłoszenie dodatkowe:
Janowski Dom Kultury zaprasza na film "Nieplanowane", który będzie wyświetlany w dniach:
6,7,8 grudnia br. o godz: 17.00 oraz 13,14,15 grudnia br. o godz:17.00.