A- A A+

Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2019 r.

Administrator

Odpust Parafialny

1.Dzisiaj o godz: 12.00 suma odpustowa zakończona procesją Eucharystyczną po placu kościelnym i odmawianym różancem. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału. Dzisiaj różańca o godz: 16.00 nie będzie.

2.Przypominamy - dzisiaj "Dzień Papieski". Po Mszach św. zbiórka do puszek przed kościołem na "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

3.Dziękujemy mieszkańcom Słupie (nr 76 - do końca) za sprzątanie kościoła. W najbliższy piątek prosimy do sprzątania kościoła mieszkańców Dąbie (nr 1 - 15).

4.27 października (niedziela) w naszej parafii odbywać się bedzie Dekanalny Dzień Małżeństw. Porządek: o godz: 11.30 Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, bezpośrednio po Mszy św. spotkanie małżeństw w szkole w Modliborzycach (konferencja + ewentualnie krótka dyskusja). Zapraszamy pary małżeńskie z naszej parafii (szczególnie do 10 roku stażu małżeńskiego) do udziału. Można przybyć z małymi dziećmi (jeżeli nie ma komu oddać ich pod opiekę).
Na Mszy św. o godz: 8.00 i 10.00 diecezjalny ksiądz Dyrektor od spraw małżeństw chciałby spotkać się z innymi małżeństwami z naszej parafii. Dlatego na te Msze św. 27.10. prosimy  razem obydwu małżonków.

5.W poniedziałek "Dzień nauczyciela". Nauczycieli wychowawców, dzieci młodzież i rodziców zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz: 17.00 i różańcu.

6.W najbliższą środę przypada 41 rocznica wyboru Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę św. o godz: 17.00 i różaniec. Łącząc 41 rocznicę wyboru Jana Pawła II ze wspomnieniem św. Janan Pawła II w naszej diecezji 25 października duszpasterze i KSM z naszej parafii zaprasza wszystkie grupy parafialne i wszystkich chętnych na różaniec w terenie. Szczegóły w następną niedzielę.

7. W następną niedzielę o godz: 16.00 zapraszamy do przewodniczenia w odmawianiu różańca osoby należące do KŻR z naszej parafii.

8.W najbliższą środę o godz: 18.30 przy pomniku Jana Pawła II (ul. Piłsudskiego) otwarcie ławki multimedialnej ufundowanej przez Burmistrza i UM Modliborzyce.Zapraszamy.

9. W ubiegłym tygodniu zmarli w naszej parafii:
Sylwia Kowalik-Lewko z Modliborzyc
Józef Powęska z Bilska
Władysława Pałaszewska z Wojciechowa
Dobry Jezu...

10.Ogłoszenie dodatkowe:
Komitet Organizacyjny  Funduszu Stypendialnego im. Marii i Lecha Kaczyńskich z Janowa Lubelskiego 27.10. br. po Mszach św. przeprowadzi w naszej parafii zbiórkę do puszek na stypendia dla uczniów z naszego powiatu.
"Ideą funduszu jest wyróżnienie dzieci i młodzieży z terenu powiatu janowskiego, która uzyskuje bardzo dobre wyniki w nauce, a także uczniów którzy są laureatami konkursów artystycznych i sportowych...Srodki finansowe zebrane w ramach Funduszu...pomogą im w dalszej realizacji pasji i zainteresowań."
Zapraszamy do wsparcia.

 

 

Adres Parafii:

Parafia Rzym. - Kat.

pw.Św.Stanisława B i M

23-310 Modliborzyce

ul. Armii Krajowej 11

tel.15/871 50 12

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej

Kraśnik O.Modliborzyce

15 8717 1123 2010 1000 2466 0001