Ogłoszenia duszpasterskie 17.11.2019 r.

XXIII Niedziela Zwykła

1.Dzisiaj po sumie spotkanie w kościele parafialnym z rodzicami klas VI. O godz: 16.00 modlitwa za zmarłych (wypomnki).

2.Dziękujemy mieszkańcom Lute (nr 1 - 15) za sprzątanie kościoła. W piątek po wypominkach prosimy do sprzątania kościoła mieszkańców Lute (nr 16 - 30).

3.W piątek wspomnienie św. Cecylii - patronki śpiewu kościelnego.

4.W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Koniec roku kościelnego. Po sumie krótkie nabożeństwo.

5.W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami klas VII (dotyczy przgotowania do sakramentu bierzmowania).

6.Przypominamy - dzisiaj o godz: 15.00 wyjazd na czuwanie nocne do Częstochowy z parkingu przy kościele.

7.23.11. br. (sobota) spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I-szej Komunii św.

8.Dzisiaj III niedziela miesiąca. Za dodatkowe ofiary na cele remontowo-budowlane naszej parafii składamy podziękowanie.

9.Ogłoszenie dodatkowe:
W nowym regulaminie ubezpieczenie parafialne cmentarza obejmuje tylko szkody , które wynikły z ewidentnej przyczyny administratora cmentarza.Ubezpieczenie to nie obejmuje szkód (np. zniszczenie pomnika) przez osoby inne, nie obejmuje np. szkód powstałych wskutek klęsk żywiołowych (np. silna trąba powietrzna złamała zdrowe drzewo), itp. Firma ubezpieczeniowa podana w gablocie parafialnej proponuje ubezpieczenie indywidualne.

Dla zainteresowanych służymy adresem i numerem telefonu.

10. W ubiegłym tygodniu zmarli w naszej parafii:
Anna Kulesza z Modliborzyc
Dobry Jezu...

Ogłoszenia duszpasterskie 10.11.2019 r.

XXXII Niedziela Zwykła

1.Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek przed kosciołem na organizację "Kościół w Potrzebie" wspierającą prześladowanych chrześcijan. O godz: 16.00 wypominki za zmarłych.

2.Jutro rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze św. w kościele parafialnym o godz: 8.00; 10.00 i 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz: 10.00 w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. przemarsz na rynek i złożenie kwiatów przed pomnikiem. Bezpośrednio po uroczystości na rynku występ patriotyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów szkoły w Modliborzycach w GOK.

3.Dziękujemy mieszkańcom Dąbie (nr 45 - do końca) za sprzątanie kościoła. W najbliższy piątek po wypominkach prosimy do sprzątania kościoła mieszkańców Lute (nr 1 - 15).

4.W najbliższy poniedziałek po wypominkach spotkanie Wspólnoty dla Intronizcji NSPJ w sali parafialnej.

5.W przyszłą niedzielę bezpośrednio po sumie (11.30) spotkanie w kościele rodziców kl. VI (dotyczy przygotowania do przyjęcia bierzmowania).

6.W sobotę o godz: 18.00 spotkanie uczniów kl. VIII.

7.Wyjazd na czuwanie nocne przed wizerunkiem MB Częstochowskiej 17 lisopada br. o godz: 15.00 z parkingu obok koscioła.

8.W zakrystii przyjmujemy zapisy na "Kalendarz Rolniczy 2020 r.".