Ogłoszenia duszpasterskie15.09.2019 r.

XXIV niedziela Zwykła

1.Dzisiaj rozpoczynamy w kościele Tydzień Modlitw Wychowania Chrześcijańskiego. Zapraszamy w tym tygodniu na Msze św. o godz: 18.00.

2.W środę wspomnienie św. Stanisława Kostki- patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci i młodzież z naszej parafii na Mszę św. w środę  o godz: 18.00 do wspólnej modlitwy do św. Stanisława Kostki.

3.Dzisiaj III niedziela miesiąca. Za dodatkowe ofiary na cele remontowo - budowlane naszej parafii składamy podziękowanie.

4.Dziękujemy mieszkańcom Słupie (nr 16 - 30) za sprzątanie kościoła. W najbliższy piątek prosimy do sprzątania kościoła mieszkańców Słupie ( nr 31 - 45).

5.21 września br. o godz: 11.00 w lesie na Świnkach zostanie odprawiona Msza św. w intencji żołnierzy Armii Krajowej i Zrzeszenia Wolność majora Zapory, a także podziemia walczącego o wolną Polskę, jak również poległego w bitwie pod Świnkami Edwarda Kwiatkowskiego ps "Sokół". Obecni będą przedstawiciela IPN. Zapraszamy do udziału.

6.Poseł na Sejm RP Jerzy Bielecki, pragnie zaprosić Państwa na spotkanie,które odbędzie się 16 września br. o godz: 18.30 wGminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach. Wszystkich zainteresowanych poseł serdecznie zaprasza.

7.Ofiara na potrzeby naszej świątyni:
bezimennie - 200 zł. Bóg zapłać.

Ogłoszenia duszpasterskie 8.09.2019 r.

XXII niedziela Zwykła

1.Dziękujemy mieszkańcom Słupie za przygotowanie tegorocznych dożynek parafialnych. Obecnym na dożynkach za wspólną modlitwę.

2.Dzisiaj o godz. 9.00 spod kościoła parafialnego wyrusza piesza pielgrzymka z Modliborzyc do sanktuarium w Janowie. O godz: 12.00 suma, przeżywać będziemy i modlić się  w rocznicę bombardowań Modliborzyc w 1939 r. Zapraszamy. Na Mszach św. poświęcenie ziarna siewnego.

3.W najbliższą sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża św. Ks. bp. Ordynariusz oraz O. Oblaci zapraszają na uroczystości na Świętym Krzyżu. Jest prośba, aby wierni w parafiach łącząc się duchowo modlili się tego dnia przy krzyżach w parafii. W naszej parafii zapraszamy do wspólnej modlitwy (razem z księdzem) przy krzyżu misyjnym na placu kościelnym i przy krzyżach obok kaplicy w Wolicy i Wojciechowie. Początek modlitwy - godz: 13.00 w kaplicach.  Godz: 12.00 przy krzyżu na placu kościelnym w Modliborzycach.Oczywiście poszczególne grupy parafian mogą umówić się przy innym krzyżu i tam pomodlić się.

4.Jutro (poniedziałek) o godz: 19.00 spotkanie na plebanii w Modliborzycach Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie dek. Modliborzyce. Osoby należące do KCPR oraz wszystkich chętnych do udziału zapraszamy.

5.W czwartek po mszy św. popołudniowej spotkanie w sali parafialnej Wspólnoty dla Intronizacji N. Serca P. Jezusa.

6.Dziękujemy mieszkańcom Słupie (nr 1 - 15) za sprzątanie naszej świątyni. W najbliższy piątek po mszy św. popłudniowej prosimy do sprzątania kościoła mieszkańców Słupie (nr 16 - 30).

7.Ks. proboszcz oraz organizatorzy remontu czwartej kaplicy na placu przykościelnym składają podziękowanie mieszkańcom Folwarku,Kolonii Wolica, Lucieńca, Kopanin, Wolicy I i Wolicy II za złożone ofiary na remont. Dziękują również p. Lucjanowi O. i Tadeuszowi L. z Modliborzyc za prace przy kaplicy. Bóg zapłać.

8.W środę na godz: 16.00 zapraszamy na spotkanie Scholę parafialną (młodszą i starszą) oraz wszystkich chętnych kandydatów(ki).

9.W ubiegłym tygodniu zmarli w naszej parafii:
Helena Boś z Wolicy II
Henryk Ławicki